To nowoczesne pod względem elektroniki radio, wyglądem zewnętrznym nawiązuje do stylistyki lat 60-tych. Duże, srebrne pokrętła i czarny panel czołowy kryją w sobie wiele praktycznych funkcji, których próżno szukać w innych tego rodzaju urządzeniach. Miernik wielofunkcyjny wskazuje parametry czterech elementów: mocy, SWR, modulacji oraz poziomu odbioru S-METR. Dużym wygodnym pokrętłem łatwo zmienić kanał na właściwy i upewnić się czy to ten, zerkając na czytelny wyświetlacz.
1. Gniazdo mikrofonowe: Używane do podłączenia mikrofonu.
2. SQUELCH (blokada szumów): Pokrętło używane do eliminowania szumów słyszalnych z odbiornika w momencie braku łączności. Przekręć pokrętło do końca w prawo, a następnie powoli w lewo do momentu gdy szumy są niesłyszalne. Późniejszy obrót w prawo zwiększy wartość, którą sygnał musi przekroczyć aby być słyszalny. Tylko najsilniejsze sygnały będą odbierane po ustawieniu pokrętła maksymalnie w prawo.
3. ON/OFF VOL: Pokrętło włącza/wyłącza radio i reguluje siłę głosu. Aby włączyć radio przekręć
pokrętło w prawo, dalsze podkręcanie będzie zwiększało głośność odbiornika.
4. MIC GAIN: Regulacja wzmocnienia mikrofonu podczas transmisji oraz w trybie PA. Umożliwia ustawienie wzmocnienia tak, że pełna moc podczas nadawania zostanie uzyskana we właściwej odległości mówiącego od mikrofonu. W trybie PA, zmiany głośności dokonuje się również tym pokrętłem.
5. POWER: Pokrętło to pozwala użytkownikowi zmieniać moc wyjściową RF.
6. SWR LED: Kontrolka ta zaświeci się na czerwono, gdy SWR przekroczy 3:1. Wskaźnik SWR 3:1 nie jest dokładną wartością, jest to informacja, że należy sprawdzić dostrojenie anteny.
7. CHANNEL: Pokrętło to używane jest do wyboru kanału.
8. Miernik na przednim panelu: Miernik ten pozwala użytkownikowi na monitorowanie siły sygnału wejściowego, mocy wyjściowej RF, poziomu SWR oraz poziom modulacji AM.
9. RF GAIN: Regulator wzmocnienia RF używany jest do redukowania siły sygnału radiowego RF.
10. DIMMER: Pokrętło to służy do regulacji poziomu podświetlenia miernika (8) i wyświetlacza
kanałów (15).
11. SWR/MOD/PWR: Przełącznik ten służy do wyboru funkcji wskazywanych przez miernik.
Na pozycji SWR miernik pokazuje odczyt SWR (Standing Wave Ratio) czyli współczynnik dopasowania anteny. Nie jest to współczynnik regulowany ponieważ w tym radiu SWR kalibruje się automatycznie. Kiedy przełącznik ustawimy w pozycji MOD zielona skala na mierniku wskaże głębokość modulacji AM w procentach. Najlepsze wskazanie będzie przy maksymalnej mocy wyjściowej. Kiedy przełącznik ustawimy w pozycji PWR miernik wskaże moc wyjściową.
12. NB-ANL/CB/PA: Kiedy przełącznik jest w pozycji NB/ANL filtry NB lub ANL zostają uruchomione. NB jest bardzo skuteczny w eliminowaniu powtarzalnych impulsowych zakłóceń pochodzących m.in. od układu zapłonowego. W pozycji CB funkcja PA jest wyłączona a radio będzie nadawało i odbierało przez podłączony głośnik. W pozycji PA radio działa jako wzmacniacz rozgłoszeniowy (megafon). Dźwięk wychodzi z głośnika, który jest podłączony do gniazda jack PA.SP znajdującego się na panelu przednim. Radio nie będzie działało kiedy ustawione jest na pozycję PA.
13. TALKBACK: Właściwość ta wykorzystywana jest do monitorowania dźwięku. Na przykład możesz wykorzystać tą funkcję w celu porównania różnych mikrofonów. HI oznacza głośniej, LO oznacza ciszej. Dwutorowość zostanie wyłączona w momencie przełączenia przełącznika na pozycję OFF.
RX/TX LED: RX - zielony wskaźnik odbioru, TX - czerwony wskaźnik nadawania.
14. Wyświetlacz kanałów: Pokazuje numer aktualnego kanału od 1 do 40.
Radiotelefon
mikrofon
uchwyt montażowy
uchwyt na mikrofon
akcesoria montażowe
instrukcja
homologacja (deklaracja zgodności)